شروع ورزش

شاید تصمیم گرفته‌اید که مجدداً به فرم ایده آل خود برسید! یا شاید می‌خواهید برای اولین بار یک تمرین ورزشی منظم را شروع کنید! شاید تمرین در خانه را به برنامه خود اضافه کرده اید! درهرصورت شما به یک برنامه ورزشی منظم و یک رژیم غذایی مناسب نیاز دارید تا سلامت خود را تضمین کنید. البته هر شروعی می‌تواند دشوار، سخت و حتی شگفت‌آور باشد!

در این مقاله می‌خواهیم در مورد اتفاقات جالب و غیرمنتظره‌ای که در طول مسیر شروع ورزش رخ می‌دهد صحبت کنیم.

اتفاقات جالبی که در هنگام شروع ورزش رخ می‌دهد!

در ادامه می‌خواهیم ۱۱ نکته جالب برای شروع یک ورزش را بیان کنیم. در این مسیر مواردی مانند مدیریت زمان و ثابت‌قدم بودن در رژیم غذایی مدنظر قرار می‌گیرند.

۱) ابتدای مسیر می‌تواند کمی ترسناک باشد!

بلند شدن از تخت خواب و بیرون رفتن از درب خانه، سخت‌ترین قسمت از رابطه شما با تمرین ورزشی‌تان است! هنگامی‌که به باشگاه ورزشی موردنظرتان می‌رسید، در اطراف شما افرادی قرارگرفته‌اند که تمام سال گذشته خود را در میان جمع دوستان سپری نکرده‌اند!
تا بدین جای کار، شما یک گام بسیار مهم و در مسیر صحیح برداشته‌اید.

۲) حوله‌ها یک کالای بسیار ضروری هستند!

حوله‌ها یکی از ضروری‌ترین لوازم در هنگام ورزش هستند! برخی از سالن‌های ورزشی به ورزشکاران حوله ارائه می‌دهند و برخی دیگر نه! می‌توانید از بین سالن‌های ورزشی فراوان، گزینه‌ای را انتخاب کنید که در هنگام ورزش به شما حوله ارائه کند.

۳) تغییر مداوم لباس‌های ورزشی را باید فراموش کنید!

همیشه برای رفتن به سالن ورزشی باید فقط لباس‌های ضروری را چک کنید و از این نکته که هر بار بخواهید لباس جدیدی با ظاهری جذاب‌تر بپوشید، اجتناب کنید! کفش ورزشی، لباس مناسب و موسیقی موردعلاقه‌تان را به همراه داشته باشید و به‌سوی باشگاه ورزشی حرکت کنید.
اگر از باشگاه ورزشی مستقیماً به محل کار می‌روید می‌توانید لباس‌های رسمی خود را در ساک ورزشی‌تان بگنجانید.

۴) همیشه یک ضدعفونی‌کننده دست نیاز است.

دست زدن به وزنه‌ها و دستگاه‌هایی که به‌صورت عمومی استفاده می‌شوند می‌تواند به‌اندازه کافی جرم و میکروب بر روی پوست تان باقی بگذارد! بنابراین نیاز دارید تا یک ضدعفونی‌کننده دست همیشه همراهتان باشد.
می‌توانید داخل کمد باشگاه، داخل ماشین یا حتی داخل ساک ورزشی‌تان همیشه یک ضدعفونی‌کننده دست به همراه داشته باشید.

۵) وعده صبحانه دوم را فراموش خواهید کرد!

ممکن است دوستان و اطرافیان شما در طی روز میان وعده‌های خوشمزه‌ای میل کنند!‌ یا شاید دوست داشته باشند بین زمان صبحانه و نهار، یک وعده صبحانه دوم یا چاشت نیز نوش جان کنند اما شما دست نگه‌دارید! از رژیم غذایی خود فاصله نگیرید.
حتی برای آخر هفته‌ها هم که دوستانتان به استراحت و خوردن تنقلات می‌پردازند، فراموش نکنید که شما یک برنامه منظم ورزشی و یک رژیم غذایی دارید که باید به آن پایبند باشید.

قبل از ورزش صبحگاهی چی بخوریم؟

برنامه برای شروع ورزش
۶) شما باید برای در اختیار داشتن تجهیزات بجنگید!

ممکن است در سالن ورزشی با فردی مواجه شوید که فقط بر روی دستگاه نشسته و در حال کار با موبایل است! شما نباید برنامه ورزشی‌تان را به تأخیر بیندازید! از او بخواهید تا درزمانی که در حال کار کردن با موبایل است دستگاه را در اختیار شما قرار بدهد و شما به ورزشتان بپردازید و تمام ست‌های برنامه ورزشی را صحیح اجرا کنید.

۷) زمانی که تمرین نمی‌کنید، احساس بدی خواهید داشت!

زمانی که هنوز شروع به ورزش نکرده بودید، مدت‌ها در اطراف سالن ورزشی به گردش می‌پرداختید و از ورزش نکردنتان احساس بدی هم نداشتید! اما الآن که بر روی یک برنامه تمرینی مناسب و منظم کار می‌کنید، روزهای سخت‌کوشی را در پی گرفته‌اید.
اکنون بدن شما بی‌تحرکی را نمی‌پسندد! و اگر مدت زیادی از ورزش به دورباشید ممکن است احساس سستی و کرختی داشته باشید! این‌یک اعتیاد خوب است! و برای آن بهترین درمان نیز وجود دارد! یک روش آسان! ورزش کنید.

۸) شما مثل همیشه گرسنه هستید اما؟!

کالری سوزی خیلی خوب است به‌ویژه هنگامی‌که به افزایش متابولیسم و سوخت‌وساز بدن منجر می‌شود! اما این کالری سوزی می‌تواند موجب گرسنگی شما نیز بشود چون بدن به سوخت نیاز دارد.
اکنون بدن همانند یک ماشین روغن‌کاری شده، آماده است! البته به غذای سالم نیاز دارد نه‌فقط همبرگر!

نکات طلایی درباره اهمیت مصرف آب در ورزش

۹) شما دائماً در حال شستشوی لباس‌هایتان هستید!

=دستگاه‌ها و تجهیزات باشگاه ورزشی، خود را تمیز نخواهند کرد! پس این معضل باعث می‌شود همیشه لباس‌های ورزشی شما نیاز به شستشو داشته باشند.

۱۰) شما مرتباً به حمام نیاز خواهید داشت.

اگر شما در برنامه صبحگاهی روزانه‌تان یک برنامه ورزشی هم گنجانده‌اید، می‌توانید با یک‌بار دوش گرفتن، روز خود را سپری کنید! ولی اگر برنامه ورزشی‌تان را به زمان بعدازظهر اختصاص داده‌اید نیاز دارید تا روزی دو بار به حمام بروید که این امر کمی خسته‌کننده و وقت‌گیر است.

۱۱) در یک روز زمان کافی در اختیار ندارید!

شما معمولاً ‌روزتان را با اعمالی مانند کار، غذا، خواب، مشغله‌های اجتماعی و سایر وظایف زندگی سپری می‌کنید.
در پایان روز ممکن است فکر کنید که روزتان خیلی کوتاه و خسته‌کننده است و هیچ زمانی برای خود در اختیار نداشته‌اید! پیشنهاد می‌کنیم یک ساعت از نگاه کردن به تلویزیون یا گردش در شبکه‌های اجتماعی کم کنید و یک ساعت بیشتر به کارهای روزانه و شخصی‌تان بیفزایید.

اتفاقات در شروع تمرین و ورزش

جمع‌بندی
سفر ورزش و تناسب‌اندام هر فردی درجایی شروع می‌شود و برای بسیاری از افراد، این آغاز از یک باشگاه ورزشی کلید می‌خورد.
این جعبه بزرگ و پر از تجهیزات علاوه بر جذابیت‌ها، ممکن است دافعه‌هایی هم برایمان داشته باشد! ما در این مقاله سعی داشتیم تا با بیان ۱۱ اتفاق جالب که وقتی شروع به ورزش می‌کنید روی می‌دهد، جذابیت‌ها و دافعه‌های شروع ورزش را برایتان شرح دهیم.

منابع
• http://blog.myfitnesspal.com/
• https://www.mensfitness.com/
• https://athletics.carleton.ca/
• https://www.bustle.com/
• https://www.self.com/
• https://www.webmd.com/

تصاویر
• https://pixabay.com/
• https://pixabay.com/
• https://unsplash.com/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *