تمرین عضلات پشت

در تمرین عضلات پشت در خانه ما به صورت متمرکز و تخصصی عضلات پشت ورزشکار را تقویت میکنیم.  در قسمت بالا و پشت بدن ورزشکار عضلات مهمی وجود دارد مثل:

  • عضله پشتی بزرگ ،
  • عضله ذوزنقه ،
  • عضله تحت خاری ،
  • قسمت های پشتی دلتوئید عضلات راست کننده های ستون مهره ها

هستند که باید همه ی این عضلات به خوبی تقویت شوند .

ورزشکارهایی که دنبال تناسب اندام هستند باید بین عضلات بدن شان تناسب وجود داشته باشد، تعادل بین عضلات بالا تنه و پایین تنه  ، تعادل بین عضلات جلو و پشت بدن ، حتی تعادل بین قسمت جلویی بازو و قسمت پشتی بازو در تمارین لحاظ شده اند.

پس ما ناگزیر هستیم بسته به عدم تعادل ورزشکارمان به صورت تخصصی یک سری از عضلات را بیشتر تقویت کنیم.  اکثر ورزشکارها به عضلات جلو بدن مثل سینه و شکم و پهلو و عضلات بازو توجه زیادی دارند و اکثرا از عضلات پشت غافل میشوند .

تمرین عضلات پشت با دمبل

برای تقویت عضلات پشت ما در دامنه حرکات مختلف باید اجرای حرکت داشته باشیم. مثلا برای تقویت عضله پشتی بزرگ، باید در دامنه حرکت اکستنشن شانه و ادداکشن شانه و اکستنشن افقی شانه تمرین داشته باشیم. برای تقویت جاهای مختلف عضله ذوزنقه باید تمریناتی داشته باشیم که کتف را بالا ببرند کتف را پایین بیاورند و کتف را بهم نزدیک کنند .

بهترین روش برای اینکه بهترین فشار ممکن را در خانه به عضلات پشت وارد کنیم استفاده از دمبل و هالتر و کش هست پس اگر برای شما مقدور هست جدا از دو سه نوع دمبل بهتر است یک هالتر و دو سه نوع کش با مقاومت های مختلف در خانه داشته باشید .

جهت اخذ برنامه تمرین عضلات پشت در منزل از مشاوره تمرین استفاده کرده یا با شماره 09126488607 تماس بگیرید.